Robert Parker'la Rüya Gala Yemeği...Robert Parker'la Rüya Gala Yemeği... “Daniel Restaurant”, Manhattan’ın merkezinde, zarif, geniş alanda hizmet veren, modern döşenmiş, çağdaş Fransız mutfağını sunan bir restoran… New York’a gidecek gastronomi meraklıları mutlaka tanımalı.. Çok zengin bir yemek ve şarap mönüsüne sahip. Bir kişi ne kadar içki içebilirBir kişi ne kadar içki içebilir Neyse zenginin şarabının züğürdün klavyesini yormasına izin vermeyelim, Ganos Şarapçılık’ın iki şarabından bahsedelim. Cinsault üzümünden yapılmış Kavellano ve Gamay-Cabarnet Sauvignon’dan üretilmiş Krater şarapları. İtalyan yıldızları, Supertuscan ve Barolo (1)İtalyan yıldızları, Supertuscan ve Barolo (1) Tek başına şarap içmek hiç ama hiç zevkli olmadığı gibi benim pek alışkanlığım da değil. THY’nin € 99 İtalya promosyon biletini görünce acaba hangi şarapseverler benimle gelir diye arkadaşları dürtmeye başladım Amarone'nin İzinde VeronaAmarone'nin İzinde Verona Kahvaltıdan sonra bizi alarak, Corte Sant’alda’ya doğru yola çıkan Marinella, bize yol boyunca geçtiğimiz yerler hakkında bilgi verdi. Mezzane di Sotto’ya vardığımızda, çok güzel bir doğa karşılaştık ve tabii zeytin ağaçları ve asmalar… Mahzenlerin Güzeli ChampagneMahzenlerin Güzeli Champagne Çok istediğimiz halde daha önce ki gezilere programlarımızın çakışması nedeniyle katılamamıştık… Bu kez Esin ve Esra’nın aylar öncesinden başladığı yazışmaların kalbinde Champagne vardı. Champagne’da gezilecek, görülecek çok yer, yenilecek, tadılacak çok mekân vardı. Monet ve YemekMonet ve Yemek Akşam yedide müze girişinde, rehber eşliğinde başlayan müze gezisi, hepimiz için çok bilgilendirici ve güzel geçti. Çoğumuzda, Giverny’e gitme ve muhteşem bahçeyi ve evi görme isteği uyandırdı, tabii grubumuzda daha önce buraya gitmiş ve çok beğenip tavsiye edenler de mevcuttu Şarap ve Antik Felsefe Şarap ve Antik Felsefe Eski Ahit’te de Kuran’da da anlatılır Nuh Peygamber. O ilk üzüm yetiştiren, bağ kuran ve şarap yapandır. Ağrı dağının zirvesinde bağ kurması ve şarap üretmesi mitolojik eserlere bile konu olmuştur. Naviglioda İki GeceNaviglioda İki Gece Şarabımızı ve suyumuzu söylüyoruz bizim masamıza bakan sevimli garsona, biraz salam, biraz peynir derken, diğer masalara servis edilen gnocco frittoları görünce herhalde gözlerim parlamıştır Sevilen Şarap Ad MeandrumSevilen Şarap Ad Meandrum Sabah erken saatlerde Menderes’de (Meandros) İsabey Bağları ve Bağevinde güzel bir kahvaltı sonrası Enis Güner bize Cabernet Sauvignon, Merlot, Grenache, Carignan, Semillion ve Chardonnay bağlarını detaylı bir şekilde anlatarak gezdirdi Meleklerin Payı, Meleğin PayıMeleklerin Payı, Meleğin Payı Üstelik öyle bir film ki şarap severler için Sideways nasıl bir klasik bir baş yapıtsa, kuşkusuz viski severler içinde Meleklerin Payı bir baş yapıt olmaya aday.
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy