Nazlı SevgiliNazlı Sevgili Şarap da üzerine titremeniz gereken nazlı bir sevgiliye benzer. Onu öylece bir köşede kendi haline bırakır, içeceğiniz ana dek yüzüne bakmazsanız, size küser Boğa Kanı Yeniden DoğuyorBoğa Kanı Yeniden Doğuyor “Boğa Kanı” şarabına gelince; etiketi yanında üzüm çeşidi de değişmiş. Eskiden, İzmir yakınlarındaki bağların “Alicante” ve “Grenache” üzümleriyle üretimi yapılan şarabın yerine “Cabernet Sauvignon”dan üretilen bir “Boğa Kanı” şarabı gelmiş. Buyrun Craft Bira Devrimine...Buyrun Craft Bira Devrimine... Amerika Birleşik Devletleri'nde craft bira "devrimi" o kadar etkili bir hale geldi ki, büyük bira üreticilerini biraya olan yaklaşımlarını gözden geçirmek ve yeniden yaratmak zorunda bıraktı Malaga'da  Hafta SonuMalaga'da Hafta Sonu Bir daha gelmeye birbirimize sözvererek , asık suratla geldiğimiz Malaga’dan gülerek ayrıldık. Bu yazıyı okuyan herkese tavsiye ederim, bu şehrin insanları da şarapları gibi çok tatlı… Meursault Tadımının ArdındanMeursault Tadımının Ardından Meursault Tadımının Ardından, Mustafa Çamlıca, Vinolus eksininde başlayan, Şarap Tutkunları'yla düzenlenen Meursault tadımını değerlendirdi. Kedi Çişli Bektaşi ÜzümüKedi Çişli Bektaşi Üzümü Eski bir Fransız atasözünden yola çıkarak Yeni Zelanda’nın “Başkalarının eleştirdiğini yapmaya devam etmesi gerektiğine, çünkü bu şarabın Yeni Zelanda’nın kendisi olduğuna” inanıyor. Bozcaada Şarap Festivali Bozcaada Şarap Festivali Bu yıl şarap içim geceleri Gülerada, Çamlıbağ, Talay ve Ataol şaraphanelerinde yapıldı. Şarap severleri gecenin ilerleye saatlerine kadar, boşalamayan kadehleriyle Bozcaada sokaklarını renklendirdiler. Etkinliklerin sokak şenliklerine dönüşmesini sağladılar… Pamukkale Şarapları ve Güney GerçeğiPamukkale Şarapları ve Güney Gerçeği Her geçen yıl olgunlaşan bağların kalitesinin sürekli tırmanması, Şarap Dostları’nın Genç Türk Şarapları tadımında Nodus Chardonnay ve Nodus Shiraz’ın aldığı birinciliklerden duyduğu memnuniyet gözlerinden okunuyordu. Tanrının Damlaları...Tanrının Damlaları... Ned gururla kendi "mangalaşmış" halini gösterdi ve ekledi: "Tanrı'nın Damlaları çıktığından beri bir gün birilerinin beni de manga karakteri olarak çizmesi içten içe en büyük hayalimdi". Gülorda Değişim Rüzgarları... Gülorda Değişim Rüzgarları... Yiyecek ve içecek sektörünün tanınmış isimlerinden Adnan Erem'in göreve gelmesiyle başlayan değişim sürecinde geleneksel olan G serinin yanında, yerli ve yabancı üzümlerden oluşan Silver serisi ve yeniden yapılandırılan Şayeste serisinde ise sadece yerli üzümlerden yapılan şaraplar olacak.
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy