The French Wines Trade Show  İzlenimleriThe French Wines Trade Show İzlenimleri Sopexa İnternational Marketing Grup tarafından organize edilen fuarlar, France Bon Apétit tarafından da destekleniyor. 0rganizasyonun Türkiye ayağındaysa sevgili Burçak Desombre danışmanlığında organize edildi. İtalya'nın Ortası Bolognaİtalya'nın Ortası Bologna Böylece hafif köpüklü bir şarap olan Pignoletto üzümünden yapılan şarapla burada tanıştık ve bundan sonra hemen hemen tüm yemeklerimizde başlangıç olarak bu şarap bize eşlik etti, Alman Yıldızı Van Volxem Alman Yıldızı Van Volxem Mosel Saar dediğimiz zaman elde işlenen bağlar, düşmemek için belinden bağlı çalışan iççiler, soğuk dolayısıyla çok geç olgunlaşan üzümler ve kadife zerafetinde çoğunluğu Grand Cru kalitesinde şaraplar Rudolf ile Bizim MasaRudolf ile Bizim Masa Daha sonra Petrus sote edilmiş kazciğeri ayva kopmost ve karamelize hibiskus esansı ile geldi. Bu arada şarabımız Corvus tarafından Rudolf için üretilmiş olan Vasilaki, Chardonay, Viogneir ve Moscato kupajı R Beyaz 2012 kadehlerimizdeki yerini çoktan almıştı. Sonraki Gambero Rosso, Top İtalian Wines Road ShowGambero Rosso, Top İtalian Wines Road Show İtalya’nın alkollü içkiler özellikle de şarap konusunda dünyaca ünlü dergisi Gambero Rosso, İtalyan şaraplarını dünyaya tanıtmak ve yeni pazarlar bulmak için “Top İtalian Wines Road Show” dünya turun kapsamındaki etkinliği geçtiğimiz hafta, ilk defa İstanbul Swiss Otel’de gerçekleşti… Ortaçağ'a Yolculuk, FigeacOrtaçağ'a Yolculuk, Figeac Çok merak ederek geldiğimiz bu yer ne yazık ki Türkiye’de pek bilinmese de oldukça turistik… Antik Mısır hiyorogliflerini çözen ilk kişi olan Jean François Champollion bu kasaba da doğmuş. En hareketli meydan ve tabii müze onun adını taşıyor. Şâribülleyli Vennehâr, Osmanlıca' da ŞarapŞâribülleyli Vennehâr, Osmanlıca' da Şarap Bugünlere bir Osmanlıca gündemimizi fazla meşgul ediyor... Bu tartışmalara dâhil olacak değilim... Fazla derine inmeden ecdadımızın konuştuğu Osmanlıca’ da “şarap” sözcüğünü araştırmak istedim... Kendi Halinde Bir Toscana Rehberi 3Kendi Halinde Bir Toscana Rehberi 3 Siena’dan erken ayrılıyoruz. Tüm randevuları önceden yapılmış dolu dolu bir gün bekliyor bizi. Bolgheri’ye gidiyoruz. Ünlü Super Tuscan’ların üretildiği ‘terrior’a yani. Şarap Profesyonelleri ve Zirvede KalmakŞarap Profesyonelleri ve Zirvede Kalmak Rajat Parr ve Jordan Mackay 2010 yılında “Secrets of theSommeliers” adında bir kitap yayınladılar. RajatParr, Mina grubun şarap direktörü. Mina grup, San Francisco, LasVegas, Los Angeles, Miami, Washington DC, Scottsdale ve Atlantic City’de 17 tane restaurant işletiyor. Şarap Yanlışlıkları  veya  Aman Bu Ne ?Şarap Yanlışlıkları veya Aman Bu Ne ? Şarap üretimi sırasında şarabı oksijenden korumak adettendir. Şarap oksijenle çok yakın temas haline girerse kolaylıkla kötü yola düşer. Yaramaz çocuğun kötü arkadaşı gibi..
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy