Nev’i Şahsına Münhasır Barrel TastingNev’i Şahsına Münhasır Barrel Tasting Kırmızı şaraplar bölümünde ise bize en çok heyecanlandıransa Mustafa Çamlıca’nın uzun bir süredir üzerine titrediği Papaz Karası’nın ilk örneklerini tadacak olmamızdı. Arzak; San Sebastian'ın Üç Michelin Yıldızlı EfsanesiArzak; San Sebastian'ın Üç Michelin Yıldızlı Efsanesi Ve tabi olağanüstü bir mutfak. Sokakta ayak üstü müthiş lezzetlere ulaşabileceğiniz gibi çok iddialı restaurantları da var. Bu küçük, 180.000 nüfuslu kent şimdiye kadar tam 16 Michelin yıldızı biriktirmiş. Tek yıldızları saymıyorum bile. Tam üç tane üç Michelin; Arzak, Akelarre ve Martin Berasatequi ile 2 Michelin Mugaritz’i saymak yeterli. Eberbach Manastırı, Ren Nehri ve RieslingEberbach Manastırı, Ren Nehri ve Riesling Mosel turunda Asbach’a ziyaretimizde gittiğimiz Rudesheim ‘a çok yakın olduğumuzu fark ederek, tam ters yöndeki trene binerek oraya gittik.  Fıçının Sırrı Fıçının Sırrı Üzümüne göre bekletme süresi değişir. Genel kural, pahalı şarapların yıllandırmayla güzelleşeceği, ucuz şarapların beklemeye tahammülü olmadığıdır. Şarabın Güzellik UykusuŞarabın Güzellik Uykusu Dünyada üretilen şarapların yalnızca %4-5 ı yıllanmaya uygun şaraplarken, geri kalanı birkaç yıl içinde tüketilmek için üretiliyorlar Frankfurt’ta YılbaşıFrankfurt’ta Yılbaşı Tabii sosis yemeden olmazdı, biz de çiftlik usulünü seçerek sipariş ettik yanında da Binding Römer Pils, olmazsa olmaz lahana ve patates salatası da tabağımız da yerini almıştı. Böylece benim kafamda ki Almanya karesi tamamlanmıştı. Taşköy'de Yağmur, Şarap ve ZeytinyağıTaşköy'de Yağmur, Şarap ve Zeytinyağı Bu manzara ikimizin de çok hoşuna gitti, çoluk çocuk aile büyükleri herkes bir arada, kimi yemek, kimi şarap, kimi sohbet, kimi oyun peşinde, modern Türkiye’nin güzel yüzü… Likya Bağları’nda SonbaharLikya Bağları’nda Sonbahar Bu heyecanı, yola çıktığı 1999 yılından beri taşıyan Burak Özkan’ı Likya Bağları’nda Kasım ayının ilk haftasını ziyaret ettik Vahşi Madeira ŞaraplarıVahşi Madeira Şarapları Madeira, Portekiz’in güneybatı sahilinden 1000 km mesafede Kuzeyatlantik’de yer alan Portekiz’e ait bir adadır. Paralimpik Şarap İmalatçılarıParalimpik Şarap İmalatçıları Halk sağlığını eş derecede etkileyen şekerli, gazlı içecekler rahatça tanıtım yaparken alkollü içeceklere gelen bu yasak haksız rekabet değil midir?
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy