Shangri - La İst Too'da Barbar GecemizShangri - La İst Too'da Barbar Gecemiz Masamıza geçmeden önce yine lobi katında yer alan Le Bar’da birer kadeh Barbare Sauvignon Blanc 2012 ile başladık bu akşama, Xavier Vignon yaptığı bu şarap, Barbare markasıyla Fransa'da üretilip Türkiye geliyor Şarap Adası Bozcaada'ya YolculukŞarap Adası Bozcaada'ya Yolculuk Bozcaada yorgun… Bozcaada hüzünlü… Bakalım hayatımıza daha ne kadar müdahaleler olacak… Bugünleri de arayacağımızdan korkar olduk… Şarap içtiğini, sevdiğini söylemenin suç sayılma ihtimali olduğu bir ülkeye doğru gidiyoruz… Persepolis çok uzak değil… Pendorenin Işığı Sardisde Bir Düşe DönüşürkenPendorenin Işığı Sardisde Bir Düşe Dönüşürken Sabahın erken saatlerinde İzmir uçağında Şarap Dostları Derneği olarak başkanımız Mustafa Seçkin’le birlikte tam 24 kişiyiz. Hepimizde uykulu gözlerin arasından gizliden gizliye beliren bir tebessüm bir heyecan var. Türkiye’nin en büyük tek parsel bağı, Kavaklıdere-Pendore Ege bağlarını görmeye gidiyoruz. Şarap mı Rakı mıŞarap mı Rakı mı Emir Keykavus tarafından oğlu Giylánşáh için kaleme alınan eserde yeni yetişecek sultana verdiği bir tavsiye vardır ki hepimizin kulağına küpe olabilir. Çılgın Porto ŞaraplarıÇılgın Porto Şarapları Porto şarapları; üzümün içindeki doğal şekerin fermentasyon sırasında alkole dönüşürken, üzüm alkolünün ilave edilerek fermentasyonun durdurulması suretiyle elde edilen yüksek alkollü ve tatlı şaraplardır. Yaza Beyaz YakışırYaza Beyaz Yakışır Yaz günlerinde yediklerimiz kadar içtiklerimizin de hafif olmasında yarar var. Hem alkol hem de kalori açısından düşük alkollü ve kalorili şaraplar seçilmeli. La Madeleine, Chatelet, Rivoli, Gare de L'est ve Yine ParisLa Madeleine, Chatelet, Rivoli, Gare de L'est ve Yine Paris Her gittiğimizde severek uğradığımız adreslere, yeni şarap mağazaları ve bistrotlar eklenmişti. Hep gittiğimiz yerlerin başında, La Madeleine meydanı gelir. Yıllar önce ilk kez Paris’e geldiğimde beni en çok etkileyen yer olmuştu, Madeleine Kilisesi, herkes Notre Dame’ı etkileyici bulsa da benim tercihim, La Madeleine ve Sacré Coeur… Paris'in Şık ve Bohem Bölgesi MaraisParis'in Şık ve Bohem Bölgesi Marais Her yerde bir şeyler yenilip içilecek mekanlar, müzeler, galeriler var. Hangi birini gezip göreceğinizi şaşırıyorsunuz. Bizim bir öğlen yemeği yiyerek, sevdiğimiz yerlerden biri de Bağlara Gel Bağlara: Trakya Şarap YoluBağlara Gel Bağlara: Trakya Şarap Yolu İlk öpüşün coşkusu gibidir, aşk tazeyken insanın titretir. Güzel olacak şarap, daha ilk yudumda kendini ele verir. Soyunup dökünür, bütün çıplağıyla güzelliğini sergiler. Yıllanmış Kavaklıdere Şarapları Dikey TadımıYıllanmış Kavaklıdere Şarapları Dikey Tadımı 15 Mayıs 2013 Çarşamba Cezayir Restaurant’ta bir araya geldi. Kavaklıdere’den aynı zamanda Keyif Notları’nda yazılarını keyifle paylaştığımız Levon Bağış, Yasemin Taşlıca ve Duygu Konyar’ın katıldığı dikey tadımda…
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy