Arcadia; Cennetin Diğer Adı Arcadia; Cennetin Diğer Adı Gün ortasına doğru vardık Arcadia’ya. İstanbul’a yaklaşık 2 saat mesafede. Olağanüstü güzel bir doğa. Bizi Özcan Arca ve kızı Zeynep Arca Şallıel karşılıyorlar Çapulcu Blush 2013 Tadım NotlarıÇapulcu Blush 2013 Tadım Notları Güçlü bir gövdeye sahip, kökleri 1923’a kadar uzanan dev bir çınar dimdik ayakta duruyor. Çok fazla orantısız güç gördüğü için kaliteli tanenleri damağı kurutuyor İlk Görüşte Aşk; Ahh Esmeraldaİlk Görüşte Aşk; Ahh Esmeralda Anadoluhisarı’nın üzerinde tabak gibi yükselen ay ile kulağımda Prince’in aşk şarkısı ‘mor yağmur’ bile insanı sarhoş etmeye yetecek iken bir de etrafımda Şili’nin melekleri; çılgın sarhoşu (Folly) ve mor güzeli (Purple Angel) ve de illa ki Esmeralda. Ahhh.  Asma Çiçeği Asma Çiçeği Şarap Dostları Derneği’nin, 23. Asma Çiçeği Galası 14 Mayıs’ta Esma Sultan The Marmara’da gerçekleşti. Şef Rudolf G.P.M. Van Nunen, Türkiye’nin yedi bölgesinden derlediği muhteşem bir menü ile herkese unutulmaz bir akşam yaşattı. KadehKadeh "Kadeh, şarabı vezir de eder rezil de" dersek belki biraz abartmış oluruz ama, şarabın özelliklerinin tadına daha iyi varabilmek için onu uygun kadehte yudumlamak gerektiğini de unutmamak gerekir. 5. Master Of Wine İstanbul İzlenimleri...5. Master Of Wine İstanbul İzlenimleri... Bu yıl beşincisi gerçekleşen, başarılı organizasyonunda şarap dolu, keyifli bir beş gün yaşadık. Öncelik yarışmaya katılan tüm üreticilerimizi ve başarılı organizasyona emeği geçen herkesi kutlamak isterim… Şarapta Çıta Yükseliyor Şarapta Çıta Yükseliyor Tam bir simyacı gibi çalışan Bülent Kalpaklıoğlu yeni şarapçılık kuşağının öncü ve önemli bir ismi. Bu ismi ve Chateau Kalpak şarabını bugünden bir kenara not etmekte yarar var. Mıgırdiç Hekimyanın ÖyküsüMıgırdiç Hekimyanın Öyküsü Osmanlı devletinde yıllık olayları göstermekte ve devlete hizmet eden memurları kayıt etmek için her sene yayınlanan eserlere Salname denir. Neolitik Dönemden Dionysos ve İsa BeyeNeolitik Dönemden Dionysos ve İsa Beye Günün sonunda temeli 1942 yılında İsa Güner tarafından atılan Sevilen Şarapları’nın İsabey Bağ Evi’ne gelmiştik. Ailenin üçüncü jenerasyonunu temsil eden Murat Güner, üretim sorumlusu Sibel Çoban ve ihracat sorumlusu Neşe Parlar bizleri çok güzel bir Bağ Evi atmosferinde, çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Portoya Bir Gün  Yetmez ki...Portoya Bir Gün Yetmez ki... Günün ilk şarabını Niepoort Redoma Rosé 2012 ve ben beyaz porto soslu bacalhau, Ahmet’te patates ile birlikte sunulan ördek göğsü söyledi
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy