Ausone Dünyanın En İyisi miAusone Dünyanın En İyisi mi Malikane ismini, şu anki bağ bölgesinde bir köşkü olan Romalı şair Ausonius’tan almıştır. Eldeki kanıtlara göre mülkün Château Ausone olarak geçmişi 16. yüzyıla kadar uzanır. Al Bushrada iyi yemek Al Bushrada iyi yemek Yemek büyük yuvarlak masaların ortasına yerleştirilmiş prinç sinilerdeki mezeler ile başlamakta. Güneydoğu mutfağımızda da mevcut olan Humus, üzerine zeytinyağı gezdirilmiş naneli süzme yoğurt buradaki adı ile Labneh.. Mahzende BekleyenMahzende Bekleyen sevgilim şarabın tadını sakın unutma, Şarap ve şiir dünya yolculuğum boyunca hep yanımda oldular. Görünen o ki olmaya da devam edecekler. Bende iz bırakan şaraplara yazdığım şiiri toplu olarak Mahzendeki Şiirler ismiyle kitapalaşacağı günü bekliyor. Sarafin Tadım Gecesi Sarafin Tadım Gecesi Doluca firmasının Sarafin tadım gecesi aralık olmasına karşın kıştan çok bahara yakışır ılık bir havada X Restaurant’da gerçekleşti. Sarafin serisinin altı şarabının tadımından sonra düzenlenen yemekte eşlikçiler yine Doluca şarapları idi. Tadım LisanıTadım Lisanı Türkçe'de ,uygun ve anlaşılır bir şarap dili oluşturmaları mümkün müdür? Acıyı seven, baharatlı ve yoğun yiyeceklerden hoşlanan kültürümüz, Asyalı şarap severlerin damağına batıya nispeten çok daha yakın. Jerezin SherryleriJerezin Sherryleri Sherry, bir özel şarap, İspanya özgü bu güzelliği Gürcan Vural yazdı Hayatta iyi bir şişe şaraba her zaman yer vardır Hayatta iyi bir şişe şaraba her zaman yer vardır Hayatta iyi bir şişe şaraba her zaman yer vardır Kanyonda Şarap GünleriKanyonda Şarap Günleri Kasım ayının sonunda başarılı bir organizasyonla gerçekleşen Kanyon Şarap Tadım Günleri’nde keyifli saatler geçirdim. Umarım bu organizasyon bir ilk olarak kalmaz. Gelenekselleşerek her yıl tekrarlanır. Château Angelus 1989Château Angelus 1989 beni buraya bağlıyorsun ya bu güzel bir yudum siyahlığın içinde ruhum kendini her gün eşeliyor Casillero del Diablo                 Concha y ToroCasillero del Diablo Concha y Toro gergin gecelerin çaresiz acemi öpüşmeleri kanlı saraylardan devrimin kalbine akıyor korkuyu şarabı saran şeytanın mahzeninde dudaklarım en güzel saatlerine bakıyor
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.
Şarap Sohbetleri
Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Şaraba Gönül Verenler: Yunus Mermerci Fransa’da Finans masteri yapmaya karar verdim.  Fransa’da bulunduğum süre içinde, Bordeaux, Burgonya, Cote du Rhone gibi  dünyanın en önemli şarap diyarlarını sıkça ziyaret ettim. Artık bundan sonra Türkiye’de  şarap üretmek için harekete geçmeye karar verdim.  Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Şaraba Gönül Verenler: Taner Öğütoğlu Wines of Turkey kurucusu olduğum, Türkiyenin şarap üreticilerinin uluslararası platformda çatı platform olan bir marka. Tabii, bu çalışmaları kısaca anlatmak zor ama özetlemeye çalışayım.  Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Master Of Wine: Caro Maurer ile Söyleşi Bunu yanıtlarken benim sadece dışarıdan birisi olarak görüşte bulunabileceğimi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yurtiçinde yani Türkiye’de yabancı/uluslararası üzümlerden yapılan şarapların severek içildiğini biliyorum. Ancak bence Türk şaraplarına şarap dünyasında özel/biricik/benzersiz bir yer sağlayacak Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Şaraba Gönül Verenler: Saynur Sonkaya Neher Saynur Sonkaya Neher ‘de Almanya’da 4 kuşaktır şarap üretimi yapan Weingut Mohr ‘de 20 yıldır ailesiyle birlikte şarap için çalışıyor. Saynur Sonkaya Neher’in Almanya şarap serüveni konuştuk… Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Master Of Wine Olma Yolunda: Şeyma Baş Türkiye’ye döner dönmez WSET Level 3’ü bitirip peşine Londra’da iki yıllık WSET Level 4 olarak bilinen diploma programını tamamladım. Ardından Master of Wine Enstitüsünün giriş sınavından da geçerek öğrenciliğe bu yılın başında başladım.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy