Mahzende Bekleyen

Mahzende Bekleyen

Şarap ve şiir dünya yolculuğum boyunca hep yanımda oldular. Görünen o ki olmaya da devam edecekler.  Bende iz bırakan şaraplara yazdığım şiiri toplu olarak Mahzendeki Şiirler  olarak kitaplaşacağı günü bekliyor. Yaklaşık 70 şaraba yazılan şiirlerden oluşacak şarap ve şiir kitabı. Şiirlerin bir bölümü edebiyat dergilerinde ve Gusto Dergisi’nde yayımlandı. Aslında Mahzendeki Şiirler yayına hazır. Şişelende bekliyor. Kitapta tüm şaraplar bir çok şarap severinde keyifle yudumladığı bir birinden özel ve güzel şaraplar. Kuşkusuz aralarından yeni keşiflerde var. Bunlardan biri Kavaklıdere mahzenlerinde bekleyen ve henüz sınırlı sayıda şarap severler buluşmuş bir şarap. Henüz adı konulmamış ya da bize öyle sunulan tatlı bir şarabı bekliyoruz. Gusto’nun Aralık-Ocak sayısında Mehmet Yalçın bir sürpriz ile bu şarabın şiirini yayımladı. 2009 yılının Ağustos ayında Lacivert’de  Ali Başman’ ın da katılımıyla gerçekleşen Kavaklıdere Şarapları’nın özel tadımda yaşandı, yazıldı her şey… Mehmet Yalçın ’nın heyecan verici anlatımıyla sunduğu bu harika şaraba, tek kelimeyle bayıldım. Bilmeden içtiğimiz sherry tadında ki bu şarabın burnu da damağı da çok zengindi. Hafif okside bir güzellik, tatlı sert çağrışımlar sonrası kendiliğinde gelişti. Gelişenleri, çağrışanları, uçuşanları, çelişenleri yazdım. Mehmet Yalçın'a ve güzel lacivert İstanbul akşamına yazılan dizeleri, aradan biraz zaman geçince Mehmet Yalçın ile paylaştım.  Aslında uzun zamandır Kavaklıdere’nin sherry tadındaki bu şarabını bekliyoruz. Çok tanıdık tatlar aldığım bu şarap piyasa çıkacak mı? Bir daha tatma şansım olacak mı?  Bilemiyorum. Ama Kavaklıdere’nin mahzenlerinde bekleyen şarap için yazdığım dizeleri sizlerle de paylaşmak isterim. Umarım siz de kadehinizde sevdiğiniz bir şarap kadar keyif alırsınız. Kadehinizden sevdiğiniz şarap eksik olmasın….

 

Kavaklıdere *****?

Ankara Türkiye

                                                                                                                                                                                 Mehmet Yalçın’a                                                                                                                                                                                                       lacivert / ağustos  2009

kelimelerini severim kelimelerin şarap kokar

özenle narince seçersin her birini

susmalarımız boşa değil çaresiz kalır lisan

dalgın bir boğaziçinde lacivert bir istanbul

kaç suskunluktan sonra gün yüzüne çıkar

 

beklentileri kıran dalgalar ve senin sesin

belirsizliğin içinde öylece duruyor

sözlerime gözlerin bir adım yaklaşsa

ispanyaya kadar uzanır kalbim

kelimelerin şeri kokar dağılırım

 

geceyarısı sohbetlerinin ince bekleyişi

sanki bir hülyaya dalmak gibi olur her şey

tatlı ve sert bakışlı denizin sıcak yüzünde

yokluğuma ve yokluğuna alışmanın acısı

belki kuşlar yine boşluğa kanat çırpacak

 

kristal kadehde tatlı bir umut çınlarken

kırılmasın kalbin sana gitmek üzereyim

çakal eriği kokusu ve unutmabeni

kelimelerin peşinde çıplak şiiri okşuyor

 

sevgilim şarabın tadını sakın unutma

 

ahmet gök / Mahzendeki Şiirler

 


1/3/2011
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy