Grand Vin de REİGNAC 

Grand Vin de REİGNAC 

 Yves ve Stephanie Vatelot tarafından üretilen bu şarap Cabarnet Sauvignon- Merlot kupajı olup,  killi kalkerle bir topraktan gelen üzümlerden üretilmiş. Entre deux mer bölgesinden bir Bordeaux superieur şarap. Büyük şaraplar içinde değerlendirilmemesi gereken kendi sınıfında oldukça başarılı bir şarap.
17 derecede servis edilmesi önerilir. Kırmızı etler ve av etleri dışında peynirlere de çok güzel eşlik edebilecek klasik bir Bordeaux şarabı.
2008 ürünü Japon Wine Challange den ödüllü. Chateau Reignac Eyfel kulesini yapan Gustave Eiffel’in yaptığı bir kış bahçesine de ev sahipliği yapıyor. Chateau’nun 8 ay fıçı görmüş kırmızıları dışında Semillion ve Sauvignon Blanc karışımı beyazları da mevcut.
 
2015 Reignac  Kırmızı  (Chateau’nun birinci şarabı)
Morumsu derin bir kırmızı renkte. Tortusuz.  Burunda ön planda  kara yemiş ve baharat aromaları geride hafif meyan gelmekte. Damağı kadife gibi kaplamasının yanında yine kara meyvelerle öne çıkan dolgun yapısı uzun bir bitişle kendini gösteriyor. Güçlü ve yoğun tanenlere  rağmen dengesini korumayı becerebilmiş bir şarap. Kompleks yapısında mineral  dokunuşlar da mevcut. En az 10 yıl saklama özelliği vaadediyor. Güzel bir kalite fiyat oranı ile bence çok başarılı bir şarap. tebrik edilmeye değer. Bizim puanımızla 90/100
 

4/7/2019
Mesaj Gönder
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy