Ebru Erketadimyazisohbet
sohbet
Şaraba Gönül Verenler: Lucien Arkas Şaraba Gönül Verenler: Lucien Arkas Fransız ve İtalyan şaraplarını çok beğenirim fakat bazen umulmadık yerlerde de çok iyi şaraplar olabiliyor. Örneğin Avusturya ve Macaristan’da beni çok etkileyen iyi şaraplar içmiştim. İsa Balın Şarapla Yolculuğu İsa Balın Şarapla Yolculuğu Dünyanın en iyi restoranlarından biri olarak kabul edilen, Londra’daki üç Michelin yıldızlı The Fat Duck’ın baş someliyesi, 2008’de Avrupa’nın en iyi someliyesi seçilen İsa Bal ile söyleştik. Bal, iyi bir someliye olabilmenin sırlarını ve kişisel şarap tercihlerini bizimle paylaştı. Patrick Leonun Şarap Dünyası Patrick Leonun Şarap Dünyası Her şarap farklıdır. Her bağın kendine özel konumu, mikrokliması olduğu gibi her şarabın da kendine göre bir duygusu vardır. Bu yüzden de iyi şarap yapmanın tek bir yolu yoktur. Şaraba Gönül Verenler: Barbaros Çağa Şaraba Gönül Verenler: Barbaros Çağa Artık tek bir bölgeniz yoktur, birçok bölgede çeşitli üreticiler üzerinden dolaşmak zorundasınız. 2000'li yıllar itibariyle rekoltelerin eskisi gibi bir önemi yok. Şarabın kimin elinden çıktığı daha çok önem kazandı. Şaraba Gönül Verenler: Güler Sabancı Şaraba Gönül Verenler: Güler Sabancı Bu pek elinizde olan bir şey değil. Şarapta illa ben bunu istiyorum, bunu seviyorum, bunu da bu bağda üreteceğim diye bir konu yok. Tabiata uymak lazım; tabiat ne diyorsa o oluyor Şaraba Gönül Verenler: Akın Öngör Şaraba Gönül Verenler: Akın Öngör Her şey sevdikleriyle birlikte, kendi bağından gelen üzümlerle üretilen şarabı tatma arzusuyla başladı. Ancak Selendi Şarapları'nın sahibi, eski bankacı Akın Öngör göz açıp kapayıncaya kadar kendini şarapla daha organik ve profesyonel bir ilişki içinde buldu. Ebru Erke'nin Akın Öngör ile yaptığı keyifli şarabi söyleşi.. Şaraba Gönül Verenler: Ertuğrul Özkök Şaraba Gönül Verenler: Ertuğrul Özkök Şarapla oldukça dürüst bir ilişki kuran ve Türk şarap dünyasını yakından takip eden gazeteci Ertuğrul Özkök' ün deneyimleri sadece tüketiciler için değil üreticiler için de son derece değerli. Ebru Erke'nin Ertuğrul Özkök ile şarap üzerine yaptığı keyifli söyleşi
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy