Ahmet Gökyazisohbet
tadim
Bushmills 1608
Koyu kehribar sarı, parlak ve canlı bir görünüm. Burun damak son derece zengin. Baharatsı tonlar, bal,krema, vanilya, tarçın, gereilerde çok hafif süme dokunuşlar. Damağa dolduran bir gövdeye sahip damakta pürüzsüz ve akıcı yumuşaklığa sahip. Finalı uzun ve sizinle meyvemsi bir biter çikolta karışım bir lezzet sizinle uzun süre kalıyor. Keyifli bir viski. Bulunduğu yerde içilmesi gerekenlerden...
92.97/6/2011
Büyülübağ  Ada Karası 2006
Renk kiremite dönmeye başlamış. Burunda olgun kiraz ve çiçeksi tonlar. Damak burunla uyumlu kirazla birlikte böğürtlen dokunuşları var. Tanenler son derece yuvarlak ve kadifemsi, İnce sayılabilecek bir gövdesiyle, kısa ama akıcı bir bitişi var. Şarap inişi geçmiş olsa da zarif bir güzelliği var. Fazla bekletilmeden bugünlerde içilmeli..
83.47/6/2011
Talay Kuntra Kırmızı Likör Şarabı 2007
Canlı bordo, siyaha dönmüş bir görünüm.Burunda vişne, tarçın, karabiber, okaliptus. Damak burunla uyumlu asit alkol dengisi iyi, hatları yuvarlanmış,iç baymayan bir tatlığa sahip. Orta uzunlukta bir bitişinde,kalıcı bir kuru karanfil tatları var. Bu günlerde keyifle yudumlanabilir...
85.57/6/2011
Büyülübağ  Ada Karası Cabernet Sauvignon 2006
Kuru kırmızı gül kurusu. Burunda topraksı, baharatsı tonlar belirgin,böğürtlen, tarçın, böğürtlen. Damak burunla uyumlu,tanenler yumuşamış alkol ve asit dengesi iyi orta gövdeli ve bugünlerde tam içim olgunluğunda.Yorgun ve zarif bir şarap.Fiyat kalite dengesi çok iyi..
84.57/6/2011
Disznoko Tokaji Essencia 1993
Koyu kestane, hafif bulanık, pekmez kıvamında görünüşü var. Burunda, damakta çok zengin, kuru erik, kuru kayısı, kuru incir portakal reçeli, kara dut ve karamelize tonlar. Yıllanmanın getirdiği olgunlukta, asit ve şeker dengesi iyi, damakta çok tatlı başlayan yolculuk, finalde limonsu bir ferahlığa dönüşüyor. Kendine esir eden şaraplardan,uzun bir finalin sonunda tadı damağınızda asılı kalıyor.
98.96/22/2011
Barbare Elegance 2009
Koyu bordo, siyaha yakın. Burunda karabiber, vişne, meyan kökü, meşe. Burun damakla genel olarak uyumlu baharatsı tonlar ve fıçı biraz önde, vanilya ve hafif köşeli tanenler, ağızı dolduran güçlü bir gövde, güçlü bir asit, güçlü bir alkole sahip. Denge üstlerde kurulmuş. Orta uzunlukta bir bitişi var. Meyan kökünü karabiber karışmış bir tat uzun süre damakta kalıyor.Keyifli ve iyi bir şarap
92.76/22/2011
Vinkara Doruk Narince 2010
Beyaz altın, canlı ve parlak. Burunda nektarin,papatya, limon çiçeği ve greyfurt. Damak burunla uyumlu, asit biraz yüksek olsa da dengeli. Orta gövdeli bitişte greyfurttan gelen hafif bir burukluk olsa da bitişi ferahlatıcı. Fiyat kalite dengesi iyi şaraplardan...
84.26/21/2011
Barbare Sauvignon Blanc 2010
Parlak saman sarısı ve canlı bir görünüşü var. Burunda greyfurt, lime, limom çiçeği, ekşi yeşil elma. Damakta burunla uyumlu yüksek asit ve alkol bir önde olsa da dengeli ve temiz bir şarap.Orta uzunlukta bitişi ve ferahlatıcı ve akıcı bitişiyle keyifle içilecek şaraplardan.
84.46/21/2011
Barbare Prestige 2009
Canlı koyu bordo. Burunda toprak, meşe, animal tonlar başlayan kokular giderek açılıyor ve kırmızı meyve kokuları da hissediliyor. Damakta orta gövdeli, vanilya, böğürtlen, nane, meyan kökü kokularıyla, fazla yumuşak olmayan kadifemsi bir tanen yapısana sahip.Yüksek asit ve yüksel alkol kompleks bir şarap. Orta uzunlukta bitişi insanı mutlu cinsten.
89.86/21/2011
Château Pichon Longueville Comtesse de Lalande 2001
Koyu bordo, canlı ve parlak. Burunda ıslak toprak, hafif animal tonlar, meşe, nane ve gerilerde yeşil biber. Burun damağa yakın hafif partiküller var. Orta gövdeli yüksek asitli rahat içimli bir şarap. Bitişi orta uzunlukta ve keyifli, sevenini her zaman mutlu edecek şaraplardan.
92.56/19/2011
Chateau  Pichon Longueville Baron 1996
Koyu bordo görünümlü. Burunda animal tonlar, karanfil, meşe, nane, gerilerden vişne ve kiraz. Damakta burunla uyumlu meyan kökü ve vanilya dokunuşları var. orta gövdeli ama damağı kurutan güçlü tanenlere sahip.Bitişinde alkol ve tanen baskın olsa da kalan kırmızı meyve tatları etkileyici...
91.46/19/2011
Chateau Lynch-Bages 1995
Koyu bordo, canlı ve parlak görünüşlü. Burunda ıslak toprak, toprak, animal tonlar,meşe, nane ve vişne dokunuşları. Damak burunla uyumlu yüksek asit ve yüksek alkol kendini hissettiriyor. Hafif baharatsı tonlar ve kuru erik algılanıyor. Orta gövdeli, alkolun yakıcılığında orta uzunlukta bir bitişi var.
86.46/19/2011
Corte Sant Alda Amarone della Valpolicella 2006
Koyu bordo, olgun kiraz, hafif mor röflelere de sahip canlı bir görünüş. Burunda toprak, meşe, deri,tarçın, meyan kökü gerilerden kiraz, vişne. Damakta burunla uyumlu, meşe, katran, baharatsı tonlar ve vanilya. Çok güçlü bir tanenler damağı yormuyor. Alkol ve asit yüksek, gövdeli ağızı dolduran bir yapısı dikkat çekici. Uzun sayıbilecek bir bitişi sahip. Güç ve zarif şarap sevenlere önerileri.
95.86/5/2011
Chateau Guiraud 2001
Parlak saman sarı. Burunda kayısı, bal, şeftali marletı,badem. Damak burun ile uyumlu biraz şeker baskın gibi orta gövdeli ve dengeli bir yapısı var.Orta uzunlukta bir bitişi var. Bitişdeki meyvemsiliği güzel.
92.26/4/2011
 Château de Rayne Vigneau 2001
Limon çiçeği sarısı ve canlı görünümlü.Burunda partakal reçeli, yanık ayva, keçi boynuzu pekmezi. Damak buruna yakın tütün, demli çay ve hafif baharatsı bukeler alınıyor. Orta gövdeli dengeli ve güzel bir sauternes örneği.
88.26/4/2011
Château d Yquem 1994
Parlak beyaz altın. Burunda kayısı,ananas, zencefil ve gerilerdeden akasya. Damak burunla uyumlu orta gövdeli dengeli, ince bir asititeye ve orta uzunlukta bir bitişe sahip.
90.46/4/2011
Château d Yquem 1993
Kehribar sarısından mauna yol almış bir görünümü var. Burunda ve damak çok zengin ve uyumlu; kayısı, ananas, erik pestili ve ahşap dokunuşları var. Ağızda yuvarlak ve dengeli gövdeli yapısı ve kaymaksı bir akıcılığı var. Uzun sayabilecek bir bitiş ile ananastan gelen fresh tatlar uzun süre kalıyor.
93.86/4/2011
Vin Art  Kalecik Karası Syrah 2009
Koyu bordo ve canlı yakut parlaklığı var. İlk burunda baharatsı tonlar baskın özellikle karabiber önde, geriden hafif bir meşe dokunuşu ve topraksı tonlar var. Damakta yüksek alkol, bahararatsı tonlar, özellikle karabiberin hafif acılığı ile kendini hissettiriyor. Hafif partiküller olan şarabın hatları yuvarlanmış bir tanen yapısı var. Syrah ağırlıklı, alkolün yakıcılığında orta uzunlukta bir bitişe sahip.Şarapta hep varolan karabiber kendini bitiştede hissettiriyor. Şarabın ilk andaki çarpicı güzelliği daha sonra kayboluyor fiyat kalite dengesi güzel bir şarap. Yüksek alkollü şarap severlere önerilir...
88.85/25/2011
Küp Boğazkere 2004
Parlak yakut ve canlı görünümlü. İlk burunda hafif topraksı ve animal tonlar.Gerilerden mürdüm eriği ve bögürtlen ve vişne. Damakta tanenleri ipeksi bir yumuşaklığa gelmiş, orta gövdeli dengeli, burunuyla uyumlu bir şarap. Yaşına göre oldukça iyi durumda. Alışılan boğazkereye oranla biraz yumuşak olsa da fiyat kalite dengesiyle dikkat çekici...
82.55/20/2011
Vega-Sicilia Unico 1986
Renk hafif açılmaya başlamış kiremit renginde. Burunda hafif animal tonlar, toprak, meşe, nane, erik pestili Damakta ise kadifemsi tanenleriyle dikkat çekici, tam içim olgunluğunda orta gövdeli, finalda kuru meyve özellikle kuru erik dokunuşları kalıcı.Her görüldüğü yerde içilesi şaraplardan...
90.34/28/2011
Aalto Ps 2005
Koyu Bordo,siyah yakın ve canlı bir görünüşlü. Burunda toprak, fıçı, mürdüm eriği,böğürtlen,tütün ve hafif is. Damakta bir yakıcı vanilya, çikolata ve kramel. Yüksek asit ve tanenli orta uzunlukta keyifli bir şarap.
92.44/28/2011
Mezzek White Soil Merlot 2008
Koyu yakut, olgun kiraza yakın görünüşlü. Burun ve damak sonderece zengin ve meyvemsi. Öne çıkan tatlar, kiraz, vanilya, çilek, çikolata. Son derece yumuşak ve dengeli tanenlere sahip, orta gövdeli, meyvemsi ve uzun sayılabilecek bir bitişi var.
86.64/20/2011
Selendi Akhisar 2008
Koyu yakut görünüşlü. Burunda baharat, meşe, yanık meşe tonları ve gerilerden meyvemsi dokunuşlar. Damakta son derece zarif, vanilya, bitter çikolata, baharat, kuru kırmızı meyveler. Alkol biraz öne çıkmış, güçlü üzümlerine rağmen sonderece yumuşak tanenli, meyvemsi bir güzelliği sahip. Şarapta incelik arayanlara önerilir.
85.24/14/2011
Redbreast Pure Pot Still Irish Whiskey 15 Years
Açık bakır kızılı. Burunda çok zengin meyvemsi, şeftali, bal, kramel, greyfurt...Koklamaya doyulmuyor. Damaksa burunla uyumlu ve daha zengin. Güçlü bir gövdeye sahip yüksek alkol fazla hissedilmiyor. Vanilya, böğürtlen, zencefil gibi tatlar alınıyor. İpeksi bir yumuşaklığa, uzun ve meyvemsi bir bitişe sahip.
93.64/10/2011
Melen Öküzgözü Rezerve 2006
Koyu vişne görünüşlü. Burun biraz kapalı, tahta ve meşe arası kokular özellikle yanık tahta kokusu belirgin, ardından meyvemsi tonlar. Damakta ince gövdeli ve zarif. Yüksek alkol, vanilya, çilek, vişne, kiraz hissediliyor. Alkol biraz baskın olsa da ipeksi bir zarifliği sahip, ince gövdeli güzel bir şarap. Şarapta fazla tanen sevmeyenlere önerilir.
84.44/10/2011
Büyülübağ Cabernet Sauvignon 2005
Canlı koyu bordo, siyaha yakın. İlk burunda animal tonlar, deri, toprak ardından meyvemsi dokunuşlar, böğürtlen, kırmızı erik, gerilerden nane. Damakta gövdeli ağızı dolduruyor. Sedir, vanilya, çilek. Yüksek alkol ve güçlü bir asittiye sahip Tanenler çok güçlü ama sivriliği kalmamış kadifemsi bir yumuşaklıkta. Bitişi uzun sayılabilir. Tatlı bir meyvemsilik sizinle uzunca kalıyor. Şişe üzerinde uygun koşullarda 6 yıl gelişebileceği yazıyor. Şarap bugün tam içim olgunluğunda ama biraz daha beklese güzelliğinden bir şey kaybetmez gibi...Ülkemizdeki iyi cabernet sauvignon örneklerinden biri...
93.64/9/2011
 Domaine de la Romanée-Conti Romanée-Conti 1995
Renk açılmaya başlamış tuğla rengi. Biraz canlılık ve berraklığını kaybetmiş. Buna rağmen burun ve damak çok zengin Toprak, meşe, kuşburnu, meyan kökü, böğürtlen ve gerilerden gelip hakim olan bir menekşe kokuları. Orta gövdeli diri bir asittiteye sahip. Partiküller kendini hissettiriyor. Yumuşak dokulu bir tanen yapısıyla zarif ve narin bir şarap. Uzun sayıbilecek bir bitişi var. Tatması keyifliydi.
93.54/4/2011
Domaine de la Romanee-Conti La Tâche 1989
Lâl, hafif açılmaya başlamış. Burunda ıslak toprak, kurutulmuş domates, papatya ve iyotsu dokunuşlar. Damak buruna yakın, orta gövdeli kuşburnu, menekşe, fıçı kokularıyda kendini gösteriyor. Yüksek asit ve alkol ama dengeli bir şarap. Tanenler yok denecek kadar az. Orta uzunlukta bitişe sahip, hafif bir ekşilik kalıyor. Yıllar rengini değil ama şarabı yormuş, içmesi keyifli bir şarap.
92.24/3/2011
Domaine Comte Georges de Vogüé Musigny Vieilles Vignes 2000
Canlı koyu bordo görünüşlü. Burunda topraksı tonlarla başlayan açılma çiçeksi tonlara dünüşüyor. Menekşe,gül, gül suyu, tarçın, meyankökü, kırmızı erik. Burun genel olarak tadakla uyumlu orta gövdeli asit bir baskın, yüksek alkol ve vanilya kendini hissetiriyor. Son derece zarif bir dengeye sahip. Tanenler son derece yuvarlanmış tam içim olgunluğunda,belli belirsiz partiküller hissediliyor.Bitişi orta, yumuşacak bir yakıcılığı sahip güzel bir şarap.
93.34/3/2011
Gülor G Shiraz 2007
Koyu borda siyaha yakın. Burun zengin, ıslak toprak, meşe, baharat,toprak, vişne, kiraz , böğürtlen. Damak burunla uyumlu orta gövdeli, vanilya, çilek, kuru nane. Asit biraz yüksek gibi ama son derece dengeli ve temiz bir şarap. Cabernet Sauvignondan gelen tanenleri güçlü.Bugün için biraz fazla güçlü bir kaç yıl dinlenmeden sonra gerçek güzelliğini sergileyecek gibi...
88.84/2/2011
Gülor G Cabernet Sauvignon Merlot 2007
Koyu bordo. Hafif animal tonlar ve sonrasında kırmızı erik, meyan kökü, yaban mersini, meşe, nane. Damak burunla uyumlu orta gövdeli, hafif partiküller hissediliyor. Vanilya biraz baskın tamenleri yuvarlanmış ideal içim olgunluğunda, dengeli bir şarap. Bitiş biraz kısa sayılabilir.
84.44/2/2011
Cot'N 2007
Koyu bordo, olgun kiraz, siyaha yakın. Mor röfleli. Meşe, toprak, olgun vişne ve kuru erik, baharatsı ve hafif pestilimsi dokunuşlar var. Damakta vanilya belirgin, gövdeli ve tanenleri güçlü olmasına rağmen yuvarlık hatlı.Hafif partiküller var. Bugün keyifle içibilecek kıvamda. Biraz daha yıllanma potansiyeli var. Gövdesine göre bitişi kısa sayılabilir. Temiz, dengeli ve güzel bir şarap.
83.34/2/2011
Vinolus Chardonnay 2009
Canlı parlak beyaz altın görünüşlü. Burunda çiçeksi tonlar, greyfurt, yeşil elma, şeftali. Damakta burunla uyumlu, meşe, vanilya ve zayıf füme tonlar. Orta gövdeli, ipeksi bir dokunuşa, terayağımsı kayganlığa sahip zarif bir chardonnay. Uzun sayılabilecek bir bitişi var. Finalda nektarin tadında hoş bir tatlığı var. Charrdonay sevenlere önerilir.
90.54/1/2011
Les Trois Croix 2006
Koyu bordo. Zengin burnu var, meşe, toprak, olgun vişne, nane, tütün. Damak burunla uyumlu çilek, ve kuru kırmızı meyveler, vanilya ağızda alınıyor.Orta gövdeli, tanenler çok güçlü damağı biraz tırmalıyor. Bugün içebileceği gibi yıllanma potansiyelide var. Keyifli bir şarap.
89.63/29/2011
Les Trois Croix 2009
Siyaha yakın mor röfleleri var. Burunda olgun vişne, meşe, alkol,napolyon kiraz. Damak burunla uyumlu gövdeli ve güçlü tanenler sahip, vanilya önplanda. Henüz çok genç, gerçek güzelliğini bir kaç yıl sonra gösterecek. Fiyat kalitede dengesi iyi bir Bordeaux şarabı
87.83/29/2011
Sevilen Late Harvest 2009
Parlak beyaz altın görünüşlü. Burunda meyvemsi ve çiçeksi tonlar çok fazla.Papatya, narenciye hanımeli, amasya elması. Damakta ise düşük asitle birlikte ince bir gövde var. İlk tadımda hafif bir boşluk hissi veriyor. Buna rağmen kompleks bir şarap. Final de bıraktığı güzel tatlılık çabuk kayboluyor. Doğal tatlı şarap severlere önerilir.
86.63/25/2011
Château D’Esclans  Garrus 2007
Beyaza yakın açık pembe gül yaprağı renginde. Burunda çiçeksi tonlar, menekşe, şeftali, sarı erik. Damakta burunla uyumlu mineralsi dokunuşlar ve dolgun bir yapıya sahip. Düşük asit ve kaymaksı bir akıcılığı var. Finali uzun bitişte kalan nektarin insanı mutlu ediyor.Roze severlerin mutlaka tatması gereken bir şarap
92.23/25/2011
Château D’Esclans  Les Clans 2007
Açık pembe gül, açık kavuniçi beyaza yakın bir görünüş. Burunda sarı erik, şeftali, böğürtlen ve hafif baharatsı tonlar. Damak burunla uyumlu çok hafif meşe ve vanilya alınıyor. Orta gövdeli, tanenler belli belirsiz kendini hissettiriyor. Düşük asitli ve ağızı dolduruyor. Dengeli ve zarif bir şarap, uzun sayılabilecek bir bitişi var. Her daim içilecek roselerden.
89.43/25/2011
Chateau D'Esclans Esclans Rose 2008
Beyaza yakın somon renginde. Baharat,greyfurt, limon, ahududu, çilek ve finalde biber ve baharatsı dokunuşlar. Damak burun uyumlu. Orta gövdeli düşük asitli bir roze. Ağızı dolduruyor bitişi uzun sayılabilir. Her zaman içmek isteyeceniz rozelerden.
88.83/24/2011
Chateau D'Esclans Whispering Angel Rose 2009
Açık pembe, parlak beyaz yakın görünümlü. Burun zengin franboğaz, çilek,kiraz, limon, gül, mandalina. Damakta son derece ince ve zarif. Asit yok denecek kadar az. Ağızda akıcı ve fresh. Özellikle sıcak yaz günlerinde harika bir ferahlatıcı bir roze.
82.23/24/2011
 E & E Black Pepper 2002
siyaha yakın olgun vişne. Burun çok zengin meşe, böğürtlen, vişne, karadut ve adıyla uyumlu karabiber. Damak vanilya, çikolata, meyan kökü, baharat, yüksek alkolü ve tanen rağmen ağızı kurutmuyor. Son derece kaygan ve uzun sayıbilecek bir bitişe sahip. Bitişdeki baharatsı tatlar ve kalıcılık ayrı bir keyif veriyor. Shiraz severlerinin tatması gereken gövdeli şaraplardan.
93.73/14/2011
Gran Coronas Cabernet Sauvignon Reserva 2005
Renk hafif açılmaya başlamış tuğla kırmızısına yaklaşmış. Burunda deri, kahve, böğürtlen, kiraz, kahve, vanilya, meyan kökü. Damak burun ile uyumlu orta gövdeli ve ipeksi tanenlere sahip.Her zaman kadehimde olmasını isteyeceğim şaraplardan.
84.73/14/2011
Château Lafoux Cuvée Auguste 2005
Olgun kiraz görünümlü. Burunda çok zengin hafif animal tonlar, deri, böğürtlen, meyan kökü, frenk üzümü... Damakta ise orta gövdeli, çikolata, badem, vanilya, kuru erik daha belirgin. Zarif bir dengesi var. Tanenler yuvarlanmış ama kendini hissettiriyor. Bitişi uzun ve meyvemsi tatlar sizi burakmıyor. Fiyat kalitede dengesi ile her zaman keyifle alınıp içilecek şaraplardan...
84.33/14/2011
Yamazaki Single Malt 18
Bakır kızılından kehribara uzunan güzel bir görünüş. Burun çok zengin bal, fıçı, baharat, kuru erik ve iyotsu dokunuşlarıyla büyüleyici. Damakta ise tam bir zarefet örneği, kompleks bir viski, akçaağaç şurubu, vanilya, kuru erik. baharatsı dokunuşlar. Uzun ve zarif bir bitişi var. O sizi terk etmiyor, sizde onu terk edemiyorsunuz. İncelikli viski sevenlere öneriler.
95.53/13/2011
Ardbeg Supernova
Parlak altın sarısı görünümlü. Burunda güçlü bir is, biber, tütün ve acı baharatsı tonlar. Damakta gövdeli ve kaygan, vanilya, limom kabuğu, meyankökü. Bitişi isi uzun ve acı bir ateş sizi kolay terk etmiyor. Malt viski severleri ve turba kokusuna bayılanlara önerilir.
92.23/13/2011
Bernheim Original Kentucky Straight Wheat
Koyu canlı altın sarısı. Burunda tarçın, çikolata, çilek, hurma, kuru dut. Damakta kadifemsi bir yumuşaklığa sahip. Damağı hiç yormayan bir temizliği sahip. Bitişi uzun sayılabilir baharat ve hoş bir sıcaklık bırakıyor. Viskide yenilikler arayanlar mutlaka tanışmalı..
94.43/11/2011
George Dickel Barrel Select
açık kızıl görünümlü. Burun çok zengin kokular sürekli değişiyor. Nane, çikolata, reçine, kramelize tonlar, badem,tuz, iyot, yeşil biber... Damakta ince ve kaygan bir kıvamı var. Damağı fazla yormadan akıp gidiyor. Viskide yeni ufuklar arayanlara önerilir.
93.33/11/2011
Crow Royal Cask No 16
Kehribar kızılı ve canlı görünüşlü. Burunda badem, tütün, kahve, yasemin, hindistan cevizi kokuları etrafında geziniyor.Damakta son derece kıvamlı ve ipeksi bir akıcılığı var. Gövdeli yakıcı ve akılda kalıcı bir bitişi var. Viski sevenler mutlaka denemeli.
90.53/11/2011
Macallan 1995 Aged in Château Petrus
Bakır kızılı, hafif pembe dokunuşlu canlı ve parlak bir görüntüsü var. Burunda is her zaman ki gibi belirgin, damakta kuru meyveler alınıyor.Ağızı dolduran yakıcı ve yumuşak bir ateş suyu. Macallan sevenler denemeli..
92.23/11/2011
Taittinger  Prélude Grands Crus
Parlak saman sarısı görünümünde. Burunda limon, yeşil elma ve çiçeksi dokunuşlar derinlerden papatya. Damakta burunla uyumlu yüksek asitli ve bol mini baloncuklu son derece zarif bir şampanya. Mineralsi dokunuşlarıyla uzun bir bitişi var. Her daim keyifle içileibilir.
90.83/1/2011
19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy