tadim
Pamukkale Anfora Blush 2011
Açık pembe, hafif kızılı çağrıştıran tonları var.Canlı ve fresh görünümlü.Burunda fazla derinliği yok hafif hafif çilek ve gül dokunuşları. Ortanın biraz altında gövdeye yüksek asit ve alkole sahip, fakat alkol kendini baskın hissettirmiyor. Dengeli, yumuşak içimli, fiyat kalite dengesiyle yaz sıcaklarında keyifle yudumlanmaya aday...
82.26/9/2012
No Mans Land Gold Rose 2009
Kırmızı yakın koyu pembe görünüşlü. Burunda meyvesim, belirgin çilek ve kiraz dokunuşları. Damak burunla uyumlu yüksek alkol ve asit kendini hissettiriyor. Meyvemsi ve fresh bir içimi var. Orta uzunluktaki finalinde, hafif bir tatlımsı. Fiyat kalite dengesi çok iyi şarap.
83.66/4/2012
No Mans Land Gold Red 2006
Koyu yakut, renk hafif hafif açılmaya, kiremit kırmızısına dönmeye başlamış. Burunda zengin, ilk burunda çok hafif animal tonlar, deri,tütün, çok hafif nane ve gerilerden meyvemsi dokunuşlar özellikle böğürtlen, yaban mersini. Damak burunla uyumlu, ortanın az üzerinde bir gövdesiyle damakta yağ gibi akıp gidiyor. Güçlü ve zarif olan tanenleri ipeksi bir yumuşaklığa bürünmüş, dengenin yükseklerde kurulduğu keyifli bir şarap. Fiyat kalite dengesi hesaba katılınca da süper. Uzun sayılabilecek finalinde, ipeksi yumuşamış tanenler ve meyvemsi tatlar kalıyor.
86.76/4/2012
Agioritikos rose 2010
Tam bir pembe gül renginde canlı ve parlak. Burunda meyvemsi hafif çilek dokunuşları ve biraz ahududu. Damak burunun uzağında, yüksek olan asit herşeyin önüne geçiyor. Hafif okside bir roze, bunu rağmen gerilerde meyve tatları kalıyor. Fazla derinliği olmayan, fiyat kalitede dengesiyle çok iyi bir Yunan sofra şarabı
77.76/3/2012
Vinkara Quattro Pembe 2011
Açık pembe canlı ve parlak,bakır kızılına yakın görünüm. Burunda önce narenciye tonları ve gül. sonrasında kiraz ve hafifde olsa çileksi dokunuşlar. Damak burunla uyumlu, orta gövdesi var. Yumuşak içimli olsada asit biraz önde. Kısa sayılabilecek bitişinde meyvemsi ferahlık kalıyor. Geçen yıla göre zayıf kalsa da fiyat kalite dengesiyle yaz masalarının keyifli şarabı olmaya aday.
84.46/3/2012
Likya Patara Cabernet Sauvignon Öküzgözü 2010
Koyu vişne ve hafif pastelsi görünümlü. Burunda kırmızı meyveler, böğürtlen ve hafif baharatsı dokunuşlar tarçın. Damaka burunla uyumlu, ortanın altında bir gövdeye, yüksek alkol ve asittiye sahip.Damağı fazla yormuyor, orta uzunluktaki bitişinde hafif meyvemsilik ve karanfil dokunuşları kalıyor.
80.26/3/2012
Beringer White Zinfandel 2009
Açık pembe canlı ve parlak görünümlü. Burunda son derece meyvemsi bol bol çilek kokuları alınıyor. Damak burunla uyumlu meyvemsi ve hafif tatlı, düşük alkol ve düşük asitti olan yumuşak içimli üzerinde rose yazsa da gerçek bir amerikan blush'ı, yumuşak ve meyvemsi şarap severlere ve şarapla yeni tanışmak isteyenlere önerilir.
80.05/27/2012
Pamukkale Anfora Kalecik Karası 2009
Olgun vişne renginde canlı ve berrak bir görünümü var. Burunda ilkin çelik tanktan gelen metalsi dokunuşlar kısa sürede açılıyor ve yerini kiraz ve çilek tuşlarına bırakıyor. Damak burunla uyumlu ortanın altında ince sayılabilecek bir gövdeye sahip, denge biraz alkolden yana olsa da rahat içimli, hatları yuvarlanmış tanenleriyle güzel bir sofra şarabı. Orta sayılabilecek finalinde hafif bir tatlimsilik ve kiraz dokunuşları kalıyor.
83.55/20/2012
Limnos 2009
Parlak beyaz altın görünümlü. Burunda oldukça meyvemsi, limon, limon çiçeği, nektarin tatları belirgin. Damakta ince gövdeli dengeli ve fresh bir sofra şarabı.Misket üzümünden yapılmış iyi bir sek şarap örneği.Yazın sıcaklarından keyifle yudumlanabilir.
81.35/14/2012
Leona Narince Chardonnay 2010
Canlı ve parlak limon çiçeği renginde.Burunda limon, greyfurt,nektarin. Damak burunla uyumlu ince sayılabilecek bir gövdeye sahip.Denge biraz alkoldan yana ağır basıyor. Kısa sayılacak fianalinde haifi alkolun yakaıclığı portakal, limon kabuğu acılığı kalıyor. Yazın sıcaklarında keyifle içilecek bir sofra şarabı.
80.05/14/2012
Chateau Pibarnon Rouge 2003
Koyu yakut renginde canlı ve parlak görünümlü. Burunda belirgin olarak kırmızı meyveler, olgun kiraz, böğürtlen,meyan kökü,tarçın kendini hissettiriyor. Damak burunla uyumlu ortanın üzerinde bir gövdeye ve hatları yuvarlanmış tanenlere sahip. Damakta mineralsi tonlar ve alkollün hafif yakıcılığı var. Orta uzunlukta ki finalinde tarçın dokunuşları kalıyor. Tam keyifli içim olgunluğunda...
86.95/6/2012
Sante Roero Arneis 2011
Parlak, açık limon sarısı, hafif yeşilimsi tonları var. Burunda çiçeksi ve meyvemsi tonlar, nektarin, tam olgunlaşmamış kavun ve çağla badem. Damak burunla uyumlu özellikle şeftali ve limon belirgin olarak alınıyor. Fazla derinliği olmasa da dengeli ve temiz bir şarap. Yaz sıcaklarında keyifli yudumlanabilir.
81.65/6/2012
Amongae 2009
Canlı ve parlak yakut renginde hafif mor tonları var. Burunda zengin, kırmızı erik, vişne, fıçı, toprak tonları belirgin olarak hissediliyor. Damakta ortanın az üzerinde bir gövdeye sahip, asit alkol dengesi iyi güçlü tanenleri bugünlerde biraz damağı yoruyor, asıl içim olgunluğuna bir kaç yıl sonra ulaşacağını tahmen ediyoruz. Uzun sayılabilecek finalinde vanilya ve güçlü tanenler kalıyor. Güçlü şarap severlerin beğeneceği fiyat kalite dengesiyle dikkat çekici güzel bir şarap...
88.85/6/2012
Louis Jadot Pommard 2005
Olgun koyu vişne, canlı , berrak bir görünümlü. İlk burunda kapalı daha sonra hafif topraksı ve çilek başta meyvemsi tonlar beliriyor. Damak burunla genel olarak uyumlu, ortanın biraz üzerinde gövdesi ve kendini belirgin ve güçlü olarak hissettiren tanenleriyle dengeli bir şarap. Uzun sayılabilecek finalinde hafif alkol yakıcılığı ve olgun vişne dokunuşları kalıyor. Her zaman keyifle içilecek şaraplardan
87.85/1/2012
Karmen Kırmızı 2007
Koyu bordo canlı ve berrak görünümlü. Burunda topraksı ve baharatsi tonlar hakim gerilerden hafif meyvemsi dokunuşlar olgun kırmızı erik. Damak burunla uyumlu, orta gövdeli, alkol asit dengesi iyi, dengeli bir şarap, yumuşak ve rahat içimli, tanenler kendini hissettirse de damağı fazla yormuyor. Damakta biraz karabiber tonları alınıyor. Normal sayılacak bitişinde hafif baharatsi dokunuşlar kalıyor. Bugünlerde keyifle yudumlanmalı
81.44/20/2012
Screaming Eagle 2001
Koyu yakut, hafif pastelsi bir görünümlü, renk hafif açılmaya başlamış. İlk burunda meyvemsi ve baharatsı tonlar çok belirgin, hafif fıçı mürdüm eriği,böğürtlen, tarçın, ıslak toprak, nane ve meyan kökü çağrışımları. Damak buruna uyumlu orta ve ırtanın altın sayılabilecek bir gövdesi var. Damakta son derece yumuşak içimli vanilya, tarçın, böğürtlen tatları kadifimsi yumuşaklıkta tanenleri, yüksel alkol ve asittiyle güzel bir denge kurmuş. Son derece zarif ve dengeli bir şarap, kör tadımda Cabernet Sauvignon demek zor. Ağızda akıp gidiyor. Uzun sayılabilecek finalinde biraz alkol biraz karamelize tatlar kalıyor.
94.82/26/2012
 Antik Beyaz 2010
Beyaz altın, parlak ve berrak görünümlü. Burunda limon, limon çiçeği ve mineralsi tonlar. Damak burunla uyumlu fresh ve yumuşak içimli, diri asittitesiyle dikkat çekiyor. İnce gövdeli, finalinde limonsu ve mineralsi dokunuşlarıyla keyifli bir şarap.Fiyat kalite dengesiyle oldukça iyi bir şarap.
83.32/7/2012
Tokaji Késői Arany 2009
Canlı beyaz altın, berrak bir görünüşü var. Burun zengin bal, olgun şeftali, badem, belirgin olarak kendini hissettiriyor. Damak burunla uyumlu, ipeksi bir yumuşaklıkta, kayısı pestili ve şekerden gelen yakıcı bir tatlılık biraz önde. Fazla derinliği olmasa keyifli bir şarap.
82.212/31/2011
Tokaji Furmint Barrique Grand Selection 2009
Parlak beyaz altın, canlı berrak bir görünümü var. Burunda fazla derinliği yok çağla badem , nektarin belirgin olarak hissediliyor. Damak burunla uyumlu, orta bir gövdeye yüksek asit ve yüksek alkol sahip. Vanilya ve alkolin tatlığıyla kesifli bir finali var. Canlı ve ferahlatıcı bir şarap
83.312/31/2011
Karmen Roze 2010
Canlı açık pembe görünüşlü. Fazla zenginliği olmayan meyvemsi dokunuşlar içinde çilek biraz daha belirgin.Damakta orta bir gövdesi,düşük sayilabilcek bir asittisi var. Yumuşak içimli, bitişinde hafif acımsılık var.
78.812/11/2011
Kavaklıdere Primeur Beyaz 2011
Parlak,canlı ve beyaz bir görünüşü var. Burunda zengin sayılabilecek bir meyvemsilik var. Nektarin,şeftali, pepino ve Sauvignon blanc dokunuşlarından gelen greyfurt ve limon. Damak burunla uyumlu yumuşak içimli bir beyaz şarap.
80.011/26/2011
Kavaklıdere Primeur Kırmızı 2011
Parlak vişne renginde, mor röfleleri belirgin. Burunda fazla derinliği yok, hafif meyvemsi dokunuşlar hissediliyor. Damakta ince sayılabilecek yapısıyla oldukça yumuşak içimli bir şarap.Orta sertlikte tanenlerin hissettirdiği bir şarap
77.411/26/2011
Winzerkeller Hex Vom Dasenstein Müller Thurgau 2009
Parlak beyaz altın. Burunda nektarin dokunusları ve bal. Damak burunla uyumlu, ortanın biraz altında gövdeye düşük asittiye sahip.Damakta ozellikle olgun şeftali tonları ve hindistan çevizi dokunuşları belirgin,tereyağımsı kayganlığıyla, yumuşak içimli,fiyat kalite dengesyle keyifli bir şarap..
81.311/19/2011
Winzerkeller Hex Wom Daseustein Riesling Kabinett Trocken 2010
Canlı parlak beyaz latın görünümlü. Burunda fazla derinliği yok, elma, şeftali dokunuşları. Damakta asit biraz baskın, alkol geride kalmış.Yumuşak ve meyvemsi bir içimi var. Finalde mineralsi doku keyifli. Deniz ürünleriyle keyifli bir birliktelik sağlayacak fiyat kalite dengesiyle dikkat çekici bir şarap.
80.411/19/2011
Allendorf Riesling Exklusiv trocken 2010
Parlak açık limon sarısı. Burunda narenciye, limon çiçeği, yeşil elma. Damak burunla uyumlu, yüksek asitli ve yumuşak içimli, hafif baharatsı dokunuşları ve tatlımsı bir bir finali var. Son derece fresh bir şarap
78.511/12/2011
Allendorf Spätburgunder Rosé 2010
Gülpembe canlı ve parlak görünüşlü. Burunda hafif meyvemsi tonlar, gerilerden çilek. Damakta ince bir gövdeye sahip böğürteln ve vişne dokunuşları yüksek asit mineralsi tonlarla geliyor. Kısa sayılabilecek bitişinde mayhoş tatlar geriye kalıyor. Keyifli bir roze.
80.311/12/2011
Winkeler  Riesling trocken 2010
Parlak beyaz altın. Burunda fazla derinligi yok, papatya ve mineralsi tonlar. Damak burunla uyumlu yüksek asit ve mineraliteye sahip. Son derece yumuşak icimli kısa sayılabilecek finalinde greyfurt izleri taşıyor. Fiyat kalite dengesiyle dikkat çekici..
78.611/12/2011
Cuvée Prestige Rouge 2006
Koyu bordo, canlı ve parlak görünümlü.Burunda fazla derinligi yok hafif baharatsi tonlar hissediliyor. Damak da burun gibi alkol biraz onde orta gövdeli ve kısa sayılabilecek bir bitişinde hafif baharatsi dokunuşlar hissediliyor...Keyifle yudumlanacak bir provence şarabı...
82.310/30/2011
Diren Collection Öküzgözü Cabernet  Sauvignon 2008
Koyu bordo görünümlü. Burunda fazla derinligi yok, gerilerden böğürtlen çağrışımları. Damak dengeli ve orta gövdeye sahip. Her ne kadar Öküzgözü olarak lanse edilse de Cabernet Sauvignon kendini baskın hissettirdiği içim olgunluğunda temiz bir şarap..Bugünlerde keyifle içilmeli...
80.210/15/2011
Vinkara Doruk Chardonnay 2010
Parlak açık sarı,beyaz altına yakın bir görünümü var. Burunda fazla meyvemsi kavun, yeşil elma...Damak burunla uyumlu son derece yumuşak içimli,ince bir gövdeye ve düşük bir asititesi var. Kısa sayılabilecek bitişinde çok hafif kendini hissettiren acimsimliga rağmen yazın keyifle içilebilecek fiyat kalitede dengesi iyi şaraplardan.
80.210/14/2011
The Dead Arm 2007
Siyaha yakın koyu bordo, canlı ve parlak bir görünüşü var. Burun oldukça zengin kiraz, böğürtlen, kırmızı erik, biberiye, tarçin, toprak ve baharatsi tonlar. Damak burunla uyumlu, ortanın üzerinde gövdesiyle dengeli bir şarap. Güçlü tanenlere rağmen kadifemsi bir yumuşaklıta. Uzun sayılabileck bitişinde baharatsi özellikle karanfil tuşları dikkat çekici. Tam içim olgunluğu için 5- 6 yıla ihtiyacı var. Bugünlerde de keyifle içilebilecek çok iyi bir Shiraz örneği..
92.810/12/2011
Santa Digna Cabernet Sauvignon Rosé 2010
Kırmızı yakın koyu pembe. Burun zengin ve meyvesi,olgun erik, çilek çağrışımları. Damak burunla uyum, diri bir asittiye ve kendini fazla hisssetirmeyen yüksek bir alkol sahip.Dengeli ve kırmızı yakın bir şarap, kırmızı şarap severlerin yazın tercih edeceği şaraplardan...
85.510/8/2011
Egeo Roze 2010
Somona yakın canlı ve diri görünümlü. Burunda çiceksi ve meyvemsi tonlar.Damank buruna yakın orta gövdeli yüksek alkol ve asittin çarpıcılığı var. Damakta çilek başta meyvemsi dokunuşlar dikkat çekici.Yazın keyifle yudumlanacak güçlü rozelerden...
89.310/8/2011
Regnard Chablis Saint Pierre 2003
Parlak limon sarı görünüş.Burunda limon kabuğu, tuz, minarelsi dokunuslar.damak burunla uyumlu,belirgin olarak acı badem tatları damakta dolaşıyor.İnişe geçmiş olmakla birlikte halen çok keyifli bir Chablis...
82.49/30/2011
Pamukkale Anfora Trio Roze 2010
Canlı açık pembe görünüşlü. Burunda hafif çilek ve kiraz dokunusları. Damak burunla uyumlu, orta bir gövdeye sahip, alkol asit dengesi iyi yumuşak içimli, fiyat kalitede dengesisyle keyifli bir Roze..
80.19/30/2011
Turasan Rose 2010
Kırmızı yakın olgun nar çağrışımlı. Burunda fazla bir zenginlik yok. Gerilerden hafif kiraz ve nar dokunuşları. Damakta alkol fazla baskın, asit biraz gerilerde, yumuşak içimine rağmen finaldeki baharatsı acımsılık biraz rahatsız ediyor.Yazın kırmızı niyetine içilebilecek rozelerden...
82.49/29/2011
Likya İsinda 2010
Canlı gül pembesi, Burunda bögürtlen, çilek dokunuşları. Damak burunla uyumlu hafif tanik bir yapısı var. Alkol asit dengesi iyi, yaz sıcaklarında keyifle yudumlanacak güçlü bir roze.
82.49/25/2011
Domaine Gerard Metz Gran Cru Muenchberg Riesling 2005
Canlı,parlak beyaz altın görünüşlü.Burunda son derece meyvemsi limon çiçeği, şeftali, bal kokuları çok belirgin olarak kendini hissettiriyor. Gerilerde hafif mazotsu tonlarda varlığını gösteriyor.Damak buruna yakın yüksek ve diri asittitesi var. Mineralsi dokunuşlarla orta bir gövdeye sahip Metz.Fiyat kalite dengesiyle keyifli bir riesling...
82.29/11/2011
Amadeus Shiraz 2010
Koyü bordo.İlk burunda biraz kapalı,çelik tanktan gelen kokular kendi hissettiriyor. Sonrasında maya, böğürtlen ve hafif baharatsi tonlar özellikle karanfil hissediliyor. Damak burunlar uyumlu orta bir gövdeye, yüksek alkol ve yüksek bir asittiye sahip. Finalde baharatsı bir acımslık var.Yeni dünya stili şarap severler keyif alacaktır.
80.49/11/2011
Gordias Kalecik Karası 2009
Parlak yakut görünümlü. İlk burun biraz kapalı, gerilerden hafif meyvemsi tonlar ve böğürtlen, çilek dokunuşları hissedliyor. Damak burunlar genel olarak uyumlu, ince bir gövdeye sahip. Finalinde Cabernet Sauvignondan gelen mentol tonları ve hafif bir buruk bir acımsılık ve ince tanik yapısı var. İlk üretim ve fiyat kalite dengesi düşünülünce iyi bir şarap olarak tanımlanabilir...
80.29/11/2011
Tellus Chardonnay 2010
Beyaz altın, canlı ve parlak görünüşü var. Burunda vanilya, ananas, olgun pepino başta olmak üzere meyvemsi tonları...Damak burunla uyumlu, özellikle vanilya belirgin, ortanın biraz altı gövdeye, yüksek alkol ve düşük asittiye sahip, tereyağımsı kaygınlığıyla yumuşak bir içimi var.
80.08/14/2011
Sevilen R 2010
Gül pembe görünüşlü canlı ve parlak...Burunda meyvemsi tonlar özellikle çilek belirgin...Ortanın biraz altinda gövdeye şahip burunlar uyumlu bir damağı var.Alkol asit dengesi iyi,sıcak yaz günlerinin ideal şaraplarından, özeliklek pizzalara iyi bir eşlikçi olacaktır.Dengeli ve keyifli bir roze..final deki karanfil tonları hoş
90.68/14/2011
Blush by Moncigale 2010
Açık pembe görünüşlü. Burunda çiçeksi tonlar Gerilerde çilek ve narenciye. Damak burunla uyumlu ve yumuşek içimli keyifli blush sıfatlı roze.
80.08/1/2011
Casal Mendes Roze
Koyu pembe,hafif kabarcıklı görünümlü. Burunda çilek ve kırmızı meyve çağrışımlı belirgin. Damakta.Yüksek asitle birlikte tatlımsılık çok önde. Sıcak yaz günlerinde keyifli bir aperatif
80.58/1/2011
Barudi Syrah 2010
Mor röfleli olgun vişne renginde. Burunda alkol,topraksı tonlar ve karanfil. Damak alkol yine kendini hissettiriyor.Baharatsı dokunuşlarla birlikte, tarçın, nane dokunuşlarıda var. Bitişi kısa ve alkolden gelen bir yakıcılık var. Bir iki yıl içinde keyifle içilmeli...
80.28/1/2011
La Mon Reve Viognier Chardonnay 2010
Parlak beyaz altın görünümünde. Burunda kayısı, şeftali, nekrarin dokunuşları. Damakta alkol biraz önce ve hafif tatlımsı hissi uyandırıyor. Bitişi kısa sayılabilir. Yazın için keyifle yudumlanacak bir şarap
80.28/1/2011
La Mon Reve Emir 2010
Beyaz altın, parlak ve canlı görünüşlü. Burunda hafif çiçeksi tonlar. Damak burunla uyumlu ince sayılabilecek bir gövdeye ve zayıf asittiye sahip, hafif tatlımsı ve yumuşak içimli sevimli bir şarap
82.27/21/2011
Kisses Blush 2010
Açık somon renginde, canlı ve parlak görünüşlü. Burun biraz zayıf, gerilere pepino, yeşil biber ve baharatsı tonlar. Damakta orta gövdeli yüksel alkol, yüksek asittiteye sahip.Bitişinde biberden gelen hafif bir acımsılık kendini hissettiriyor. Blush'tan ziyade sek bir roze. Baharatsı tonlarıyla ilginç bir blush...yazın sıcaklarında, yemeklere de eşlik edebilir.
76.57/17/2011
Cycles Gladiator Pinot Noir 2008.
Parlak canlı olgun vişne renginde. Burun ve damak uyumulu, ince sayılabilecek bir gövdeye ve yüksek alkol.Belirgin bir çilek va baharatsı dokunuşlu aromatik şarap. Fiyat kalitede dengesi iyi Pinot Noir'larda....
82.67/16/2011
Gran Feudo Rosado 2009
Canlı gelincik renginde. Burunda damak uyumlu, dengeli, meyvemsi dokunuşlar önde, nar, çilek daha belirgin. Orta gövdeli, ağızı dolduran, hoş içimli keyifli bir roze, yaz sıcaklarından iyi gider. Renk ve damakta kırmızı şarap yakın, öyle yemeklerinden bir kadeh iyi gelir...
82.47/13/2011
5 4 3 2 1
© 2010 keyifnotlari.com Tüm hakları saklıdır.

...Bİ AKSİLİK OLMAZSA YENİLENİYORUZ!!!..... ÇALIŞMALARIMIZ BİRAZ KEYFİ İLERLEDİĞİ İÇİN DE ÇOK YAKINDA DEĞİL, daha yakında geleceğiz......iSTERSENİZ TEKRAR GELİN... YA DA BEN ne olur ne olmaz BİR ESKİ SİTEYE BAKIP ÇIKAYIM DİYORSANIZ, buyrun keyfiniz bol olsun........ Yemek, şarap kültürü üzerine yazı, değerlendirme ve yorumların olduğu bir içeriğe sahip enogastronomi sitesidir.

Burada yer alan yazılar, değerlendirmeler ve yorumlar hiçbir markanın reklamına,tanıtımına yönelik değildir. Hiç kimseyi alkole özendirmeyi amaçlamaz. Yaşam biçimimiz olan yemek ve şarap kültürü üzerine özgürce düşüncelerimizi paylaştığımız enogastronomi düşünce platformdur.

Unutmayın ki: Bütün faydalı şeyler gibi alkollü içeceklerde fazla tüketildiğinde insan sağlığına zararlı olabilir.

alkol dostunuz değildir.
şarap tadımı ve tadım notları, şarap yorumları
Sosyal güvenlik uzmanı burak gençcan caddeköy pasta cafe küçükbakkalköy